Provádíme odborné čištění, mokré šamponování, impregnaci a plynové odmolování veškerých typů ručně vázaných i strojových koberců, kelimů, gobelínů, tapiserií, textilních částí nábytku, apod.

Ceny čištění mohou být individuální, záleží na rozsahu znečištění koberce. Obecně je ale cena mokrého praní a šamponování s následnou lanolinovou impregnací 600,- Kč/m2.

Naši restaurátoři Vám odborně opraví poškozený koberec nebo tapiserii. Nejčastěji prováděným servisním úkonem bývá obšívání hran a rekonstrukce třásní.

Koberce od Vás rádi převezmeme v naší galerii na Praze 5, nebo si je k Vám domů po celé ČR přijedeme vyzvednout. Vyzvednutí a vrácení koberce je u zakázek v ceně nad 5.000 Kč zdarma, jinak je cena dopravy individuální dle domluvy. Bližší informace ohledně dopravy Vám poskytneme telefonicky.

Pro případ nečekané události máme sjednáno pojištění odpovědnosti za újmu ( P-600/14 ) s nadstandardním krytím.

...................................................

Je rozšířen mylný názor, že koberce se nehodí do prostor, ve kterých se pohybují alergici, neboť prach a roztoči, kteří v nich žijí, alergikům příliš neprospívají. Pravdou naopak je, že prach, který usedá do koberce, je jeho jemnými vlákny přidržen a tudíž nedochází k jeho víření při chůzi, jako u holých podlah. Tím se nedostává do dýchacího ústrojí člověka. Pokud nemůžeme několikrát denně podlahu setřít, je lepší pořídit si koberec, který na sebe prach váže.


Praní koberců ( Indie )

Palacka_cisteni_koberce_v_Indii