Naše rodinná firma vznikla v roce 1992, ovšem základní předpoklad pro její vznik se datuje daleko zpět - do roku 1968.

V tom roce Peter Palacka emigroval z tehdejšího Československa. Na svých cestách se setkal na Yucatanu s primitivními kmeny, které šťastně žijí ve své „době kamenné“, poznal majestátný klid polární noci na Aljašce, a když se na Havajských ostrovech seznámil s japonskými buddhisty, bylo zřejmé, že mu osud dal do vínku hledání vnitřního klidu. Při meditacích se od tibetských mnichů učil poznávat symboly buddhistické filosofie, jejich výklad a poznal filosofii dalších orientálních národů.

Tyto znalosti nezměnily pouze způsob života mého otce, ale po létech nám umožnily, abychom se společně začali zabývat obchodem orientálními koberci. Rozumíme jejich symbolice, víme, co jednotlivé koberce vyjadřují. U lidí v Orientu nám vzájemná důvěra umožňuje dělat slušné obchody. 

Cesty do Asie jsou náročné. Netrávíme zde dovolené v turistických resortech. Dostáváme do zapadlých míst, kde se způsob života nezměnil snad tisíce let, hygienické a stravovací zvyklosti jsou výrazně odlišné od našich evropských. Náročnost těchto cest, znalost místního způsobu uzavírání obchodů, znalosti symboliky a významu pravých ručně vázaných, zejména perských koberců, nás vede k tomu, že zůstáváme rodinnou firmou bez cizích zaměstnanců. Jsme motivováni tím, že chceme, aby se naše rodinná firma těšila přízni zákazníků i v příštích generacích, a proto klademe mimořádný důraz na slušnost a poctivost v našich obchodních vztazích.

Klienty navštěvujeme s vybranými koberci na zkoušení dle domluvy po celé Evropě ( detaily v sekci „ZKOUŠENÍ V INTERIÉRU“ ). Našimi koberci jsme přispěli k vytvoření harmonického prostředí v tisících interiérů, od těch skromných až po ty nejnáročnější. Tyto osobní zkušenosti jsou zárukou naší schopnosti poradit a pomoci ve výběru a důvodem k naději, že i Vy se stanete našimi klienty. Bude to pro nás ctí.


Michal Palacka


  • JSME RYZE ČESKÁ FIRMA: Žádná zahraniční společnost s anonymními vlastníky. Rádi Vás osobně uvítáme a předvedeme naši nabídku koberců a tapiserií.
  • REÁLNÉ KOBERCE : Naši nabídku koberců lze shlédnout naživo, nenabízíme zprostředkování prodeje koberců zahraničním internetovým obchodům.
  • DOPRAVA ZDARMA : Zkoušení koberců kdykoliv a kdekoliv v EU zdarma a nezávazně, v čase, který si určíte Vy.
  • SLEVA : Mimořádné slevy pro věrné zákazníky, množstevní slevy v případě nákupu více koberců, každému něco !
  • INSTALACE ZDARMA : Koberce zdarma přivezeme a nainstalujeme do jednotlivých místností dle přání zákazníka.
  • VÝMĚNA KOBERCE : Když do jednoho měsíce od nákupu zákazník míní, že si nevybral nejlépe, koberec mu vyměníme.
Peter a Michal Palackovi na nákupech v perském Esfahánu

Michal Palacka

Michal Palacka

Peter Palacka

Klára Palacková