PAZYRYK - 173 x 236 cm

New product

Pákistán

ručně spřádaná vlna

přírodní barviva

hustota vázání cca 160.000 uzlů / m2

Více informací

1 Položka

39 130,50 Kč s DPH

-5%

41 190,00 Kč s DPH

Přidat na seznam přání

Parametry

Typ koberceKlasické
Země původuPákistán
DesignFigurální
Hustota vázánído 200.000 uzlů / m2
Název kobercePazyryk
MateriálVlna
Orientační rozměr175 x 240

Více informací

V roce 1878 Švýcar jménem Ziegler založil dovozní společnost v Manchesteru ( Anglie ), v perském Tabrízu a současně kobercovou manufakturu v Sultanabádu ( dnes Arak v Íránu ). Zde nechal vázat koberce vysoké  kvality v krásném tónu pastelových barev a "nekonečných" vzorů inspirovaných  Mahalem a Farahanem, vyhovující evropskému vkusu. Úspěch a poptávka byly veliké a "Ziegler" se stal zárukou pro krásné vysoce kvalitní koberce. Antické Zieglery dnes dosahují rekordní aukční ceny, zejména v USA.

 

V současnosti se Zieglery vážou v Íránu, Pákistánu a Afghánistánu. Místní, kteří koberce vážou, jim říkají Čóbi, Džubi nebo také péšávarské koberce. Výraz Čóby je odvozen od názvu oblasti obývané turkmenskými kmeny na hranicích mezi Afghánistánem a Pákistánem.

 

Tyto koberce se dnes nabízí v šesti - sedmi různých kvalitách, a těm odpovídá i cena. Velice levné jsou z málo kvalitní jateční vlny, nejkvalitnější naopak z vlny jehněčí, dovážené z Himálají. Ta je ručně spřádána a následně barvena tradičně pouze přírodními barvivy. Díky tomu vznikají na kobercích rozmanité barevné melíry, které nelze nahradit chemickými barvivy.

Recenze

Napsat recenzi

PAZYRYK - 173 x 236 cm

PAZYRYK - 173 x 236 cm

Pákistán

ručně spřádaná vlna

přírodní barviva

hustota vázání cca 160.000 uzlů / m2

30 dalších produktů ve stejné kategorii: